Vyzdobit dům před Vánoci je pro mě osobně velká zábava, skoro taková jako je samotné otevírání dárků na Štědrý den.  Ať už plánujete velkou vánoční sešlost s rodinou a přáteli, nebo jen chcete, aby byl váš dům útulný a vypadal slavnostně, v tomto článku vám povím, jak to udělat, aby všichni, kdo k vám zavítají, cítili stejného vánočního ducha jako vy.
Vánoční stromek
Vánoční stromek je základ
U nás v Evropě se Vánoce bez vánočního stromku zkrátka neobejdou. Podle mnohých se jedná o nejdůležitější vánoční ozdobu vůbec. Pokud už se vám do nic jiného nechce, nedělejte si hlavu, krásná jedlička či smrček postačí. Můžete zvolit koupit si stromek umělý, který jistě bude v moha ohledech dokonalejší, nebo si zajet koupit živý. Já osobně preferuji živý stromek s pravou lesní vůní, která váš dům naplní tou pravou atmosférou. Pozice, kde by měl stát stromek, by se měla odvíjet od toho, kde budete chtít rozbalovat dárky, kde si můžete pohodlně posedět s rodinou, ale zároveň, kde máte dostatek místa. Nehleďte při zdobení příliš na letošní trendy, ozdobte jej tak, jak vám radí srdce. Použijte staré i nové ozdoby, elektrické řetězy, které jsou krásné na pohled, a upevněte je na stromě spirálovitým způsobem. Ozdoby můžete sami vyrobit pomocí těsta, slámy, knoflíků nebo různých kamínků. Tím přidáte ozdobám osobitý nádech. A pokud to máte rádi, můžete strom na závěr dekorovat třpytkami, barevnými, stříbrnými, či zlatými.
Vánoční světla
Máte-li dostatek času, entusiasmu a financí, můžete svůj dům dekorovat vánočními světly. Ozdobte vchodové dveře, verandu a okna. Pokud máte u domu předzahrádku se stromky. Pověste i sem pár dekorací, které potěší kolemjdoucí.
Vánoční dekorace
Nezapomeňte na jmelí
Jmelí je v poslední době všude dostatek, tak zbytečně neutrácejte a běžte si jej ulomit ze stromu. Pokud ovšem preferujete stříbrné či zlaté, jistě jej najdete na některém vánočním trhu. Pověste jej na lustry či mezi dveře. K připevnění použijte mašli či kovový háček. Pak už jen povzbuzujte své hosty, aby se navzájem políbili, pokud se právě ocitnou pod ním.