Představy o ideální dovolené má každý nastavené jinak. Pro někoho je ideální dovolená na chalupě, někdo zase rád cestuje do velmi vzdálených destinací. Tyto lidi neodrazuje mimořádně vysoká cena a ani možná rizika a nebezpečí. Jsou lidé, kteří se do těchto končin vypravují na vlastní pěst, což je sice podstatně levnější, ale také nebezpečnější a náročnější na přípravu. Někteří si zaplatí unikátní zájezd v cestovní kanceláři. Nutno říci za nezřídka unikátní cenu.

To, co nás mimo jiné láká je právě vysoká míra nebezpečí. Jsou zkrátka lidé, kteří k životu potřebují adrenalin. Proto vyhledávají místa na světě, která jsou nejvíce izolovaná.
Izolovanost lze chápat v různém slova smyslu.

  • Destinace je izolovaná geograficky, například africké pouště, ledová krajina Kamčatky.
  • Destinace je izolovaná z politických nebo náboženských důvodů, například Severní Korea.

Zajímavé destinace světa

Nicméně i ty nejizolovanější země světa shledali, že lze poměrně slušně vydělat na cestovním ruchu a proto otevřely do určité míry své hranice také turistům. Pojďme se podívat na některé zajímavé destinace, i když se bude jednat jen o velmi skromnou ochutnávku.

  • Severní Korea– nejizolovanější země světa, která si žije svým vlastním životem. V zemi funguje krutá totalita, hladomor a lidé nepohodlní komunistickému režimu končí v koncentračním táboře. Uniknout z této země je zhola nemožné. Přesto tato země fascinuje turisty. Je to mimo jiné i dík překrásným horám a nádherné krajině.
  • Tibet– Tibet si spojujeme především s čínskou okupací. Tato izolovaná země v Himalájských horách je velmi specifická. Pro mnoho lidí představuje duchovní inspiraci, ale pravdou je také to, že se jedná o zemi velmi zaostalou.
  • Kamčatka– východní výspa Ruska s neposkvrněnou panenskou přírodou. Zde čekají na odvážlivce tajgy a tundry a ledová zimní krása.

Etiopie– chudá země s velmi bohatou historií. Země hlubokých duchovních tradic. Říká se, že zde se nachází Archa úmluvy. Není to jen unikátní historie, jsou to také překrásné vysoké hory.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup