Obáváte se toho, co nám přinese budoucnost? Souhlasím s vámi. Žijeme v notně komplikované době, v níž se koronavirová pandemie podepisuje negativně pomalu na všem, je zjevné, že tyto komplikace jenom tak neskončí, ba že bude ještě hůř, a to není žádný důvod k optimismu.
Jenže bát se budoucnosti v žádném případě nestačí. To nikomu nepomůže. Je třeba také něco podniknout, abychom se aspoň tomu, čemu se dá vyhnout, vyhnuli. A to znamená mimo jiné si i něco našetřit. A čím víc, tím samozřejmě líp.

zlaté cihličky

Jenže ono se jenom na samotnou úsporu peněz omezovat nelze. Nebo tedy lze, ale to by člověku zrovna nepomohlo. Protože peníze jsou úzce propojené s trhem, a když tento skomírá jako ten náš současný, jsou tyto čím dál bezcennější. To, co jsme si za ně mohli koupit dříve, už si za ně nekoupíme, a to, co si za ně můžeme koupit dnes, už bude zanedlouho nedosažitelné.
A tak je třeba také investovat. A to do něčeho, co má svou prokazatelnou hodnotu, jež nezmizí.
A dokonalou možnost takové spolehlivé investice nám dnes nabízí jedině zlato. Tento kov si totiž svoji hodnotu uchovává vždy, nezávisle na tom, co se děje na trhu. A čím jsou peníze znehodnocenější, tím jich člověk dostane při prodeji zlata více, čímž se hodnota úspor prakticky nemění.

zlato na sametovém podkladu

A proto dnes moudří z našich řad sázejí právě na investování do zlata. Výkup zlata je totiž jedinou spolehlivě lukrativní záležitostí, při něm má člověk vždy jisté, že dostane tolik, kolik do tohoto drahého kovu investoval. Ti, kdo si u nás dnes pořídí švýcarské zlaté cihličky (české se, jak známo, nevyrábějí), mohou tyto snadno a bez DPH nakoupit, libovolně dlouho je schraňovat a pak je v případě zájmu či potřeby stejně snadno i prodat. A to bez toho, že by na tom prodělali.
Což je ta jediná jistota, jež se našincům v dnešní době nabízí. Jediná šance, jak uchránit úspory před znehodnocením.