Kdykoliv lidé něco potřebují, musí také něco mít. A ať potřebují cokoliv, jsou tím, co tito nesmí rozhodně postrádat, peníze. Protože se skoro vše, co má pro nás lidi nějakou hodnotu, poskytuje výhradně těm, kteří za to odpovídajícím způsobem zaplatí.

Ale co ti, kteří nemají čím zaplatit? Co ti, kteří nemají v kapse třeba už ani korunu nebo se dokonce marně potýkají s dluhy? Ti nemají logicky nárok na nic z toho nabízejícího se, a to ani kdyby to bytostně potřebovali.

mince sloupečky

Jenže bez některých věcí nebo služeb se my lidé obejít nedokážeme. A tak na ně někde prostě ty peníze sehnat musíme. I kdybychom si je museli vypůjčit.

Jenže ani půjčka mnohé z nás z finančních potíží nedostane. Je totiž celá řada lidí, kteří by se mohli snažit sebevíc, a přesto u jimi zvolených půjček neuspějí. Jakmile doloží výši svých příjmů, jakmile jim banka nahlédne do jejich registrů dlužníků nebo se přijde na jiné možné komplikace, žádosti o bankovní půjčky se zamítají. I kdyby dělal žadatel nevím co.

peníze EU

Ale protože existuje nebankovní hypotéka, nemusí nikoho ze žadatelů takové neúspěchy trápit. Když totiž nevyhoví bankéři, pomohou aspoň nebankovní instituce, s nimiž se dá často dohodnout daleko jednodušeji. Nebankovní společnosti totiž u svých hypoték tolik nelpí ani na neúměrných příjmech žadatelů, nemusí jim vadit záznamy v registrech, exekuce nebo jiné komplikace. Hlavní je, když je žadatelem formou zástavy nemovitosti zaručeno splácení, a pak už tu leckdo získá třeba i přímo haldu peněz. Až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, které pak lze splácet třeba i po dobu třiceti let.

A i když nejsou nebankovní hypotéky stejně jako jiné půjčky dokonalé řešení, protože se musí jednou splatit, a to i s úroky či poplatky, je to často ta nejlepší cesta k řešení finančních problémů, které někdy mohou dolehnout na kohokoliv.