Podlahové vytápění se stalo obrovským hitem již před mnoha lety, za socialismu si jej někteří nadšenci pořídili s patřičným rizikem, že dojde-li k poškození hadic či armatur pod povrchem betonu, bude nutné vybourat větší část podlahy, protože nebude možné přesně nalézt místo defektu. Jakmile voda začne tudy unikat, všimnete si toho až ve chvíli, kdy je na podlaze či na stropě pod podlahou mokrá mapa, a v té jen stěží můžete odhadnout, kde se nachází počáteční problematický bod. Nehledě na to, že tu může nastat více defektů současně a zatímco opravíte jeden z nich, na ty další v pořadí již nedojde.

instalatérské rozvody

Zastaralé metody vizuálního zjišťování úniků vody jsou již naštěstí za námi. Nebyly příliš spolehlivé a v praxi se v podstatě vůbec neosvědčily. V současné době mají instalatéři k dispozici technologie formovacího plynu, jehož součástí je vodík – naprosto spolehlivý partner pro odhalení i těch sebemenších otvůrků či prasklinek. Další možností, jak provést vyhledávání úniku vody, je akustická tyč Hykron, ta vykazuje podobné výsledky.

uzávěr vody

Podstatnou výhodu těchto metod jsme zde již naznačili, a tou je přesná lokalizace poškození. Můžete tedy ihned začít s odebíráním betonového podkladu, omítky či zdiva, ale pouze v tomto místě. Nebude nutné podstupovat časově i finančně náročné odstraňování stavebního materiálu jen kvůli tomu, abyste se značnou dávkou nejistoty hledali, odkud vlastně voda odtéká.

Můžete naplno využívat všech předností, které topení v podlaze poskytuje, a těmi jsou zejména rovnoměrné šíření tepla v prostoru, na rozdíl od klasických radiátorů, a velmi příjemné teplo na bosá chodidla. Můžete si pak dovolit chodit v domě i naboso, bez problémů se tu procházet po dlažbě, která již nebude studená, a můžete si na podlaze i s dětmi hrát, aniž byste potřebovali pod sebou něco na zahřátí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup