Pohodlí, které nám dnešní doba přináší, se pro většinu z nás stalo naprostou samozřejmostí. Jednou z věcí, která nám život zjednodušuje, jsou plastové obaly. Ať už se jedná o PET lahve nebo igelitové sáčky.  Problémem většiny z nás ale je, když příliš často slyšíme, že se těmto obalům máme vyvarovat. Začne to v nás vzbuzovat nevoli a tyto hlasy začneme naprosto ignorovat, protože nám přece nikdo nebude přikazovat, co máme dělat, obzvláště ne nějaká partička podivně vzhlížejících aktivistů. Proč ne, každý má právo na názor a postoj.
odpadky na písku
Jenže si všichni velmi dobře uvědomujeme, že plastové obaly a všeobecně plasty jsou zlo, z ekologického hlediska na nich není pozitivní vůbec nic, vyrábí se z ropy – vyčerpatelného přírodního zdroje a v přírodě se budou rozkládat tisíce a tisíce let, takže jsou prakticky nerozložitelné a jednou se tady v nich nejspíš „utopíme“. Tak co s tím?
plastový odpadky
Možná jen trochu zdravého rozumu když bereme do rukou nákupní košík a vcházíme do prodejny. Nikdo vás nebude nutit, abyste si jogurty z kelímků v obchodě přelévali do skleniček, které jste si s sebou přinesli, ale možná popřemýšlet, jestli je nutné dávat ta dvě jablka do sáčku, když je doma stejně před konzumací musíte omýt, navíc v dnešní době existují i krásné síťkové sáčky, tzv. frusacky, které si můžete nosit s sebou v kabelce a používat je donekonečna. To samé platí i pro pečivo. Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik sáčků vyprodukuje vaše domácnost za týden jen tím, že do nich vkládáte ovoce a pečivo? Týdenní průměr na čtyřčlennou rodinu je cca 50 sáčků, a to je dost.
pytle jablek
Další zbytečností, která akorát ničí vaše záda, protože se s ní musíte tahat, je PET lahev, v tomto případě celé balení PET lahví. Ano, je pochopitelné, že vaši oblíbenou colu doma nevyrobíte a jediná možnost, jak si ji dopřát je, si ji koupit v lahvi, ok. Ale co je naprosto nepochopitelné, když si doma můžete otočit kohoutkem, dát pod něj sklenici a nateče vám do ní voda a vy, místo abyste to udělali takhle jednoduše, tak jedete do obchodu, zaplatíte za tu samou vodu v PET lahvi a ještě se s ní táhnete domů. Opravdu je voda v PET lahvi o tolik luxusnější záležitost, než ta z kohoutku?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup