Existuje několik nepsaných, a několik psaných pravidel, jak v něm setrvat a v konečném důsledku, si ho i udržet. Podívejme se tedy, co vše za tím stojí:
 prsteny s datem
1.Oddanost – to první vás popožene k tomu, aby jste se k někomu „upsali na celý život“. Myšlenka, být oddaný už po zbytek života jen jednomu člověku, vás přinutí, to sepsat na papír.
2.Trpělivost – každý z vás to občas svede, ale zvládnete být trpělivý a trpět, několik let to samé? V prospěch obou by jste se měli „kousnout“ a při každé příležitosti být chápavý a ohleduplný.
ruce novomanželů
3.Kompromisy – ano, píše se to všude možně, že je důležité dělat v manželství a všeobecně ve vztahu kompromisy. Naštěstí to není psáno zbytečně, protože je to prostě fakt! Bez kompromisů z obou stran, není možné udržet manželství léta pohromadě.
4.Humor – nic není natolik vážné, aby se na tom nedalo zasmát! Někdy špetka vtipu nadlehčí probíhající hádku a vzduch v místnosti zřídne. Pokud se spolu dokážete smát, máte velký předpoklad k tomu, setrvat ve šťastném manželství.
5.Tolerance – vše je potřeba dělat s mírou. Ve vztahu by jste měli, ale partnerovi, co – to tolerovat. Nebrali jste se, aby jste se vzájemně předělali. Každý z vás má nějakou osobnost, která se s odstupem let bude vyvíjet. Je potřeba to tolerovat.
6.Respekt – se vzájemným respektem stoupne váš vztah na úrovni. Pokud budete partnera respektovat ve všech směrech, bude si vás zajistě vážit a vrátí vám to. Respekt, je také znakem určité svobody, které v manželství už není tolik, proto po něm všichni tak prahneme.
7.Zájmy – „protiklady se přitahují“…říká se. Stále však platí, že společné zájmy sbližují. Čas strávený společně u jakékoliv činnosti, dva lidi stmeluje. Taktéž, jak je dobré mít zájmy odlišné a vzájemně si rozšířit obzory povídáním o nich.
8.Sex – ze všech stran se valí hrozba, že v manželství je „sex“ cizí slovo. Zřejmě váš sexuální život po deseti, nebo dvaceti letech, a několika dětech nebude nic převratného, ale zlepšit to a dostat mezi vás trochu vzrušení můžete vždycky. Tady výmluvy neexistují. Jaký si to uděláte, takový to budete mít.
 důchodci u krav
Všichni žijeme s nadějí, že někoho potkáme. Ta osoba, nakonec přijde a my se bezhlavě a neskonale zamilujeme. Plánujeme budoucnost – manželství – děti. Přejeme si šťastný a spokojený život. Chce to věčné úsilí a práci, budovat to vše, co se na začátku zdá být, tak prosté. Manželství je pro dva! Pokud máte partnera, který táhne za ten samý provaz co vy, máte vyhráno. Jen manželství, pro které se člověk dokáže obětovat, má šanci na úspěch a prožít několik let, neboli věčnost.