Já sama kvůli vysušené pokožce využívám krém na ruce. Vyzkoušela jsem již mnoho přípravků, kterých jsem četla, že jsou ty nejlepší. Stalo se, že nebyly. Podle čeho si ale vybíráme krémy?

Výběr závisí především na naší pokožce. Jsou krémy, které nám způsobí svědění kůže, i když jsou třeba pro citlivou pokožku. Jeden takový jsem měla a vypadala jsem jako jahoda J. Vyzkoušela jsem takové, které stojí skoro 300 korun za 30 ml. I ty mi dělaly problémy. Nyní mám 4 krémy, které bych vám ráda představila.

 krémy v tubě

 L´OCCITANE  creme mains

Tento krém jsem zprvu dostala jako vzoreček od kamarádky. Je vyroben ve Francii. Jedná se o krém/balzám, který nemastí. Po vetření do pokožky je zanechá hebké a vláčné. Obsahuje 20% bambuckého másla, výtažek z mandlí, med a kokosový olej. Vitamín E v tomto produktu pomáhá pokožku vyživovat. Sice 30 ml balení stojí 220 korun, ale dlouho vydrží. Balení velikosti 150 ml stojí zhruba 600 korun.

 krém u kalendáře

MILK AND HONEY GOLD

Tento krém společnosti Oriflame jsem si oblíbila kvůli jeho konzistenci a vůni. Na jeho výrobu se používá bio výtažek z mléka a medu.  Je vyroben v továrně společnosti Oriflame v Polsku. Pokud ho seženete v akci u kosmetické poradkyně, může vás balení 75 ml vyjít cca na 50 korun. Pokud v akci není, stojí tento produkt 169 korun. Zvláčňuje a vyživuje, jakmile se vstřebá, nezanechá na vaší pokožce mastný film.

 

BIO BAMBUCKÉ MÁSLO – MED

Tento krém je od společnosti Sportique. Balení tohoto krému 75 ml vás bude stát 199 korun. Bambucké máslo použité v tomto výrobku chrání proti UV záření díky kyselině skořicové. Má protizánětlivé účinky, zklidňuje pokožku při ekzémech, regeneruje popraskanou kůži. Je výborný při těhotenství, protože pomáhá pokožce v pružnosti. Napomáhá proti vzniku striím. Tento výrobek je díky máslu tuhý, musím “ho dolovat“ z plechovky. Krásně voní po medu, i když pokožce chvíli trvá, pokud si ho vezmete mnoho, než jej vstřebá.

 

COCOA BUTTER

Tento krém je jeden z nejobyčejnějších. V jedné vesnici tento výrobek prodávají v drogerii Krestýn, balení 125 ml mě stálo 20 korun. Koupila jsem ho jen tak na zkoušku, říkala jsem si, ty peníze mi neublíží, když bude stát za nic. Je vyroben v Anglii. Je obohacený o kakaové máslo, které pokožku vyživuje, chrání od volných radikálů a zanechává ji mladší. Krásně se vstřebává, nemastí.

 

Takže neznamená, čím dražší krém na ruce, tím lepší, záleží pouze na vás, který krém zakoupíte a používáte.