Kdo by nechtěl, aby se jeho domovem linula příjemná vůně. Nejlépe, aby i překryla nechtěné pachy, například z vaření. Na trhu najdete nepřeberné množství variant osvěžovačů vzduchu – ve spreji, do zásuvky, gelové, kuličkové. Provonět Váš byt však dokáže i obyčejná svíčka. Krom vůně může posloužit jako bytová dekorace a její zapálený plamínek vykouzlí tu pravou útulnou atmosféru.
voňavé svíčky.jpg
Na výběr je až neuvěřitelné množství vůní ve všech možných velikostech, tvarech, barvách. Základně ovšem lze svíčky rozdělit do následujících kategorií (v tomto případě se jedná o kvalitní produkty, které Váš byt opravdu provoní):
·         Vonné vosky – ideální, nemůžete-li se rozhodnout, jakou vůni vybrat nebo pokud je rádi střídáte. Vydrží hořet až dvacet hodin a použití je velmi jednoduché. Kousek vosku ulomíte, vložíte do aromalampy, kde se rozpustí.
·         Votivní svíčky – tyto svíčky se po zapálení postupně celé rozpustí. Je tedy důležité pálit je ve vhodné nádobě. Velikostně vydají za dva vonné vosky.
·         Svíčky ve skle – vyrábí se ve třech velikostech, od čehož se odvíjí i délka hoření. Jsou umístěny ve skleněné nádobě, nepotřebujete tedy žádný svícen. Obsahují i víčko, které uchovává intenzitu vůně, pokud svíčku nezapalujete delší dobu.
svíčky na tácu.jpg
Aby Vám kvalitní, a tedy i dražší, svíčka vydržela co nejdéle, zvažte i koupi speciálních nůžek na knot. Díky nim ho budete udržovat v ideální délce, tj. 3-5 mm. Též ho zastřihněte, objeví-li se z knotu černý kouř. Dbejte i na správné hoření. Neměl by se vytvořit důlek kolem knotu, naopak by se vosk měl rozpustit rovnoměrně po celém povrchu. Aroma se pak bude uvolňovat rovnoměrně a svíčka déle vydrží.
intimní osvětlení.jpg
Co se intenzity vůně týče, nejaromatičtější jsou svíčky v kompozicích koření nebo jídlo, slabší jsou ovocné vůně a nejjemnější pak květinové. Vzhledem k široké nabídce si určitě vyberete svou oblíbenou parfemaci dle nálady či ročního období, případně barevně doladíte a zútulníte Váš interiér.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup