Přeci jen je to hlavní město, takže tady z kultury najdeme opravdu hodně.
Národní muzeum
Každý o něm někdy slyšel, a také proto se stalo nejznámějším. Bylo vybudováno v symbolickém roku 1818. Najdeme zde několik druhů sbírek. Nachází se na Vrchní části Václavského náměstí. Jednou z částí je i knihovna, ve které je několik rukopisů a starších tisků. A kdyby Vám nestačila expozice v tomto muzeu, tak jich je ještě hodně po České Republice.
Národní divadlo
Platí o něm to stejné co o Národním muzeu, a to že je nejznámější v Česku. Bylo dobudováno roku 1881, ale bohužel za krátkou dobu vyhořelo, a tak mělo znovuotevření v roce 1883. Má bohatou historii, o které se jistě dovíte více po návštěvě. Nyní má 4 různé scény, a to Státní opera Praha, Nová scéna, Stavovské divadlo, Zítkova budova. V minulosti také mělo scénu Divadla Kolowrat, ale dnes už není v provozu. Během provozu vystřídalo 20 ředitelů.
Národní galerie v Praze
V této budově se opravdu ukrývá největší sbírka výtvarného umění v ČR. Její hlavní poslání je dělat výzkum a vývoj, který bude šířit dál. Prostě je to komplikovaná spleť, ale má šíři ducha národa. Někomu se to může zdát, jako nudná záležitost, ale někdo má rád a zajímá ho výtvarné umění. Proto bych ji nedoporučoval všem.
Obecní dům
V minulosti to byl Králův Dvůr. Nechal ho postavit známý Karel IV. a to v roku 1830, takže se řadí mezi ty starší stavby v Praze. Je zajímavý tím, že zde sídlili významní králové a vládci, jako například Jiří z Poděbrad. Uvnitř najdeme koncertní sál, který pojme až 1200 posluchačů.
Festival Pražské jaro
Každoročně se zde koná přehlídka mnoha umělců a orchestrů. Má dlouholetou tradici, protože se koná od roku 1946. Je pořádán vždy 12.května přesně na výročí úmrtí Bedřicha Smetany. Při tomto festivalu si připomenete výročí jak skladeb, tak i autorů. Festival se také stará o mladší talenty, a proto jim koná interpretační soutěž.