Koruna

První série tohoto seriálu vyšla na Netflixu v roce 2016. V současné době má již čtyři řady a ke konci roku 2022 vyjde řada pátá. Natáčení šesté řady se aktuálně přerušilo z důvodu úmrtí Alžběty II., která je ústřední postavou celého seriálu. Ten mapuje život královské rodiny od smrti krále Jiřího VI., Alžbětina otce. V jaké části bude seriál končit, není zatím jasné. Je možné, že do něj bude zahrnuta i smrt královny. Ústřední postavou je tedy královna Alžběta a také její manžel Phillip, ale soustředí se i na jiné postavy královské monarchie, o kterých třeba nemá člověk, který se tolik o britskou monarchii nezajímá, moc povědí. Je to třeba Alžbětina sestra Margaret nebo Alžbětina jediná dcera, princezna Anna. Velký prostor v seriálu je samozřejmě věnován příběhu nynějšího krále, Karla III., jeho první manželky princezny Diany a současné britské královny Camilly Britské.

Netflix

Na tenkém ledě

Upřímný seriál z oblasti krasobruslení, který popisuje nejen jeho světlou stránku, kterou vidí diváci, jako jsou úsměvy, krásné taneční kreace a třpytící se kostýmy. V seriálu jde vidět všechen psychický nátlak, nemožnost skloubit krasobruslení s normálním životem teenagera, poruchy přijmu potravy i psychické onemocnění a jaký má vliv na celou rodinu. Hlavní hrdinka Kat po děsivém pádu a zranění uvažuje, že s krasobruslením nadobro skončí, ale poté, co se seznámí s nadějným krasobruslařem.

netflix

Squid games

Málokterý seriál rozpoutal takovou hysterii, jako právě Squid games. V roce 2021, kdy vyšel, rozpoutal obrovský „hype“ na sociálních sítích, a to především na Tik toku. Korejské seriály jsou v posledních letech velmi populární a ve spojení s atraktivním a originálním námětem seriálu se jednalo o kousek, který si nechal málokdo ujít. Přes čtyři sta lidí je zavřeno na neznámém místě, kde mají naději vyhrát pohádkovou peněžní odměnu, která by vyřešila všechny jejich problémy. Problém je, že pokud neuspějí, zemřou. Seriál velmi dobře odhaluje, kam až je člověk schopný zajít, když jde o přežití a o příslib lepších zítřků. Druhá série je očekávaná v roce 2024.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup