Kultura. Docela zajímavé téma, vzhledem k tomu, že máme za sebou téměř dva roky naprostého tlumení všech možných kulturních akcí. A proto je právě teď čas to vše zase rozběhnout. Kulturní akce se na nás letos jen hrnou. Přes různé festivaly, koncerty až dokonce po některé plesy, které se museli kvůli tehdejším opatřením odložit. Už víte, kam pojedete letos Vy?  

Praha

Vnímám kulturní akce jako možnost poznat nové lidi. To je jedna z mých oblíbených činností. Každý nový člověk s sebou přináší určité poznání, nové zážitky a zkušenosti. Každý, kdo do Vašeho života vstoupí v něm zanechá stopu. Ať už kladnou nebo ne zrovna příjemnou, ale počítá se každá. Tohle ráda zjišťuji na všech možných kulturních akcích. Kdo opravdu stojí za to abych si ho do svého života nechala vstoupit a kdo ne.  

Kultura samozřejmě zdaleka není jen o tom poznávat nové lidi a jejich příběhy. Je o tom, že jsme někde společně. Větší množství lidí, něco posloucháme nebo se na něco díváme a jsme tam jako jedna společnost. V dnešní těžké době, kdy nevíme, jak co bude za týden dokonce ani zítra si nemůžeme být jistí, že všechno bude jako dnes. Važme si, proto každého okamžiku, kdy můžeme být s těmi na kom nám záleží. Vyrazme za kulturou po naší krásné zemi a važme si toho, že je naše.  

Praha 2

Naše kultura je neobyčejně krásná, každá ve všech koutech světa má samozřejmě něco do sebe. Ale pro nás by měly být nejkrásnější právě ta naše. Já osobně moc ráda cestuji a poznávám odlišné kultury ve světě. Ale vždy se ráda vrátím domů. Přesně sem do mojí malé vesničky a do země kde všem rozumím, aniž bych se učila učit cizí jazyk. Kde znám naše dějiny, které naši kulturu formovali a vytvářeli. Naše kultura je jedinečná a mělo by nám na ní záležet. Nejen kvůli nám, ale i kvůli našim dětem. Pojďme si jí hýčkat tak, jako si hýčkáme každý okamžik v životě.