ALFREDO DI STEFANO
I nadále přetrvává názor, že Maradona s Pelém byli nejlepší fotbalisté historie. Pokud se k nim však někdo přiblížil, byl to právě Di Stefano. Tento rodilý Argentinec, který však reprezentoval také Kolumbii a nakonec Španělsko, byl bezpochyby největší fotbalovou hvězdou padesátých let.
fotbalový míč
BOBBY CHARLTON
Bobby Charlton je legenda Manchesteru United a anglického fotbalu. V dresu Red Devils působil během slavné éry Sira Matta Busbyho, která byla negativně ovlivněna pádem letadla v Mnichově. S United Charlton získal 12 trofejí a přidal titul z MS. V roce 1966 získal také ocenění Zlatý míč. V Manchesteru United odehrál přes 600 utkání a vsítil přes 200 branek. Byl povýšen do šlechtického stavu.
SOCRATES
Socrates byl brazilský tvůrce hry, který byl známý nejen svými výkony na hřišti, ale i vzezřením. Měl dlouhé kudrnaté vlasy s čelenkou a plnovous. Na hřišti byl hotový virtuoz. Byl elegantní, kreativní, vymýšlel neskutečné technické finesy a to i přesto, že měřil 192 cm. Byl kapitánem brazilského týmu na MS 1982. Od ostatních fotbalistů jej odlišovalo vzdělání. Byl vystudovaný doktor, intenzivně se zajímal o umění a navíc byl politicky aktivní. Zemřel ve věku 57 let.
DIEGO MARADONA
Co napsat k tomuto fotbalistovi. Maradona je hráčem, jehož popularita dalekosáhle přesahovala hranice fotbalu, a kterého znal i ten největší laik. Do světa velkého fotbalu zasáhl v dresu Argentinos Juniors a později Boca Juniors. V dresu argentinské reprezentace debutoval již jako šestnáctiletý. V Evropě se ukázal nejdřív v dresu Barcelony, nejlepší léta však prožil v Neapoli, kterou dostal na výsluní evropského fotbalu. S Argentinou vyhrál MS, díky čemuž je dodnes národním hrdinou. Maradonův status sráží jeho reputace. Byl drogově závislý a několikrát usvědčený.
mladí fotbalisté
MICHEL PLATINI
Platini byl jednou z nejvýraznějších postav 80. let. S velkým fotbalem začal v Nancy, odkud se poměrně brzy přesunul do St. Etienne. I tento klub mu začal být malý a zbytek kariéry strávil v Juventusu. S ním Platini získal 7 trofejí a s reprezentací se stal mistrem Evropy. Platini také získal třikrát za sebou Zlatý míč, což bylo na dlouhou dobu rekordní a nevídaný počin a zopakoval jej až Messi. Po skončení kariéry se chvíli živil jako trenér a později předseda UEFA.
ZINEDINE ZIDANE
Zidane je považován za jednoho z nejlepších hráčů, co kdy hráli tuto hru. Zidane vyhrál vše, co jako fotbalista můžete vyhrát. Několik ligových titulů, Ligu mistrů, Intertoto cup, ME a MS. Navíc přidal mnoho individuálních cen, včetně Zlatého míče z roku 1998. Svého času byl také nejdražším hráčem na světě, kterého z něj udělal Real Madrid v období Galacticos.
 

4.7/5 - (6 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup