Když se v některé zemi zakáže konzumovat alkohol, nepřináší to mnoho dobrých výsledků, protože lidé zakazování obecně nemají v lásce a budou se zákazy snažit všemožně obejít, takže se tím paradoxně ještě tajné pití alkoholu zvýší. Mnohem lepší, nežli zákazy, je osvěta a propagace alternativních možností a zejména zdravé výživy. Čím více si totiž člověk dokáže uvědomit, že existují řešení, která mu zlepší život, aniž by musel sáhnout ke sklence alkoholického drinku, bude to mít pozitivní dopad.

zralé červené jahody

Možná, že jste již někde zaslechli jméno „Norman Walker“, který propagoval pití ovocných a zeleninových šťáv, jimiž také léčil i vážná onemocnění, a zejména udržel každého zájemce ve vynikající kondici. Ovoce a zelenina v této koncentrované podobě totiž dokážou organismus doslova „nakopnout“ obrovskou dávkou vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších živin, takže pak se vám alkohol spíše zhnusí. Potvrzuje to mnoho lidí, kteří se tímto trendem řídili a řídí.

hroznové víno

Tlak společnosti na konzumaci ovoce a zeleniny zlepší logistické operace

Jestliže si bude mnoho lidí vědomo, co šťávy z přírodních plodů dokážou, budou kolem sebe šířit osvětu a tlačit na výrobce i obchodníky, aby se více zaměřili právě tímto směrem. Podpoří to rozvoj pěstování zdravých komodit i na našem území a zlepší se tím i logistika, kdy bude důležité dodávat na trh opravdu kvalitní produkty z rodinných farem a od dalších pěstitelů. Kupříkladu by se tak mohl zvýšit zájem o špičkové logistické zázemí, jako jsou IBC nádrže.

Jedná se o speciální plastové kontejnery o objemu jednoho tisíce litrů, v nichž se přepravují ovocné a zeleninové šťávy, protlaky, dřeně, marmelády, džemy a další podobné výrobky. Kontejnery se stohují na sebe až do pěti vrstev, s obrovskou nosností pěti tun. Tímto způsobem se na trh dopravuje velice efektivně velké množství produktů k přímému prodeji či k dalšímu zpracování.