Všichni moc dobře víme, jak je to nepříjemné, když k nám domů dorazí poškozený balíček. Tím spíše, pokud se jedná o objednané zboží, které již netrpělivě vyhlížíte. K něčemu ho potřebujete, počítáte s ním ve svých plánech a nyní je jasné, že jej budete muset reklamovat. Podobné zjištění žádného zákazníka nepotěší, a i když se odesílatel bude snažit, seč může, tak je dost pravděpodobné, že tento zákazník je pro něj nadobro ztracený. A to i přesto, že za to on sám ani trochu nemůže, neboť se jím odeslané zboží poničilo až v případě přepravy.

plastové obálky

Anebo za to přece jen může?
Pokud byla chyba na straně obalu, tak odesílatel jistě pochybil. Tím spíše, pokud své zboží odeslal v papírové krabici, která velice špatně snáší kontakt s vodou. Stačí malá průtrž mračen na cestě, typické pošmourné podzimní počasí anebo vlhký sklad a neštěstí je na světě.

Kvalitní balení je základ

Podobným katastrofám je nejlepší předcházet. Dá se to udělat snadno tím, že pro balení zásilek zvolíte kvalitnější materiál – například praktickou plastovou obálku. Ta má hned několik předností, díky kterým si ji jistě brzy zamilujete:
Za prvé je voděodolná. I když ji ponoříte do vody, dovnitř nepronikne ani kapka.
Za druhé, manipulace s ní je snadná a rychlá. Takové plastová obálka je lehká a je opatřena samolepicí lištou, takže stačí přehnout klopu a zalepit – a tím je balení hotové. Už to snad ani nemůže být jednodušší a praktičtější!

obálkla

Za třetí, polypropylen je lehký, a přitom pružný materiál, takže je pro přepravu jako stvořený a vy nebudete muset za dopravu takového balíčku platit nic navíc – když nebudete převážet vzduch, ani nebudete mít krabici se zbytečně velkými rozměry.
Za čtvrté, můžete si objednat obálky o různé tloušťce, v různých barvách, a také v diskrétním provedení s černou vnitřní stranou, takže nikdo neuvidí, jaký je obsah balíčku.
A za páté, vaše zákazníky jistě potěší praktické odnosné ucho u větších typů obálek.