Kolik věcí máte?
Jsou lidé kteří k životu potřebují neustálé nákupy. Otázka je zda je to finančně dlouhodobě udržitelné, a zda opravdu všechny věci potřebujete. Mnoho lidí nakupuje jen tak protože se nudí, a mnoho věcí se jim pak válí doma bez využití. Je to nejen neekonomické, ale i neekologické. Kupovat věci které nepotřebujete zkrátka planetě nesvědčí. Kapitolou sama pro sebe je oblečení, které často lidí nakupují zcela bezmyšlenkovitě. Stačí vidět že je něco ve slevě a to funguje téměř na každého. Zejména ženy mají potíže s hromaděním oblečení. Potom už ani není všechny věci kam dát.

nábytek skříně

Běžný nábytek z obchodních řetězců nevyniká příliš velkou kvalitou. Je potřeba jej složit, ale často se stává že se viklá a zkrátka nepůsobí příliš dobrým dojmem. Dokonce se stává, že si za všechno musíte připlatit. Když uvidíte v letáku hezkou skříň v akci a říkáte si že by se vám hodila, počítejte s tím, že si budete muset dokoupit police, drátěný program, osvětlení, a dokonce někdy i šatní tyč. Hotové skříně většinou neposkytnou tolik možnosti jako skříně na míru, které si většinou můžete neskládat podle vlastních potřeb.

předsíňová stěna

Některé firmy vám konce umožní abyste si skříň navrhli sami. Pokud vám bude kompletně vyhovovat, můžete si ji rovnou nechat vyrobit. Lepší ale je navrhnout si ji orientačně a nechat si prostor pro skříně vyměřit výrobcem. Zejména pokud se jedná o vestavěné skříně, měly by být prostory vyměřeny zcela přesně. Při nákupu nábytku na míru si budete moct zvolit nejen dekor, ale i vnitřní uspořádání. Díky tomu budete mít dostatek místa na prádlo, sezonní věci, i na oblečení na denní nošení. Tip – pokud chcete mít domácnost hezkou a vzdušnou, rozhodně si vyberte nábytek ve stejném stylu, a nejlépe i ve stejné barvě alespoň do jednoho pokoje. Když budete mít každý kus jiný, nebude to vypadat dobře.