Je jedno, jestli některé věci kupujete v secondhandu, nebo chcete, aby je podědil někdo další. Jistě, zimní bunda, ze které vaše dítě vyrostlo, může putovat k mladšímu sourozenci nebo jinému dítěti, ale některé věci se zkrátka nehodí posílat dále – nebo je kupovat v secondhandu. Které to jsou?
dětská postýlka
1.       Dětské postýlky
To je věc, která se sice prodává v bazarech, zvláště těch internetových, velice často, ale je spousta důvodů, proč to nedělat. Jednak jde přece jenom o bezpečnost vašeho potomka. Je důležité, aby mělo skvělou konstrukci, a to už vůbec nemluvíme o matraci – to byste měli za všech okolností kupovat novou. Každopádně se nedoporučuje miminku dávat starou postýlku, kterou měl někdo před ním.

2.       Dětské bezpečnostní sedačky do auta
Tyto věci by rovněž měly být bezpečné, ještě více než postýlky. Platí pro ně totéž, lepší je připlatit si za kvalitu a bezpečí než poté litovat.
semišové boty
3.       Všechny druhy bot
A zdaleka ne jenom kvůli nepohodlnosti. Použité boty jsou prošlápnuté, jsou zvyklé na nohu majitele, takže mohou být jinak ustavené, mohou mít špatný sklon a mohou vám špatně sedět, z čehož si můžete odnést poškození nártní klenby. Navíc nikdy nevíte, jestli ta osoba, která měla boty před vámi, netrpěla infekčními nebo virovými onemocněními kůže, které můžete z bot chytit.

4.       Nikdy nepoužívejte líčidla z druhé ruky
Veškerá kosmetika má datum doporučené spotřeby. Nevíte, jak jsou přípravky staré nebo jak s nimi bylo zacházeno. Navíc můžete z líčidel chytit nejrůznější opary, virová onemocnění a různé bakterie, kterými si můžete zničit kůži, nebo vážně poškodit oči či vlasy.

5.       Matrace zásadně nové
Ze zásady. Matrace se proleží už během roku používání, natož pokud je starší. Tady platí to zlaté pravidlo, že šetřit se nevyplatí. Na matraci rozhodně ne. Navíc může být také nositelem různých nemocí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup