Doma je už připravená postýlka, kočárek, autosedačka, zásoba kojeneckého oblečení, plínek a další nezbytné věci pro naše miminko. Brzy si ho přivezeme domů z porodnice. Bude se mu doma dobře spát? Jak by měl pokojíček miminek vypadat? A co až povyroste, jak mu ho potom změnit, aby vyhovoval potřebám většího dítěte?

Dětský pokoj musí být hezký, klidný a bezpečný! Miminka v něm většinu doby prospí. Ovšem mrňousové rychle rostou! Ideálně zařízený pokoj roste s nimi. Je ale potřeba povzbuzovat i dětskou fantazii! Poznávají nové věci, hrají si a učí se. Zkrátka při budování dětského království musíme být praktičtí i kreativní! Na co se zaměřit?

poko jmimi

Barevnost

V pokojíčku miminek jsou potřeba čisté, světlé barvy. Volíme bílou nebo hodně světlé barevné odstíny. Když děti povyrostou, je na čase na barevnosti přidat. Klidně každou stěnu jinou barvou, je to veselé a hravé. Nábytek je vhodný světlý, barevný. S výzdobou pokoje mohou děti pomáhat. Samozřejmě úměrně jejich věku a možnostem. Můžou vybrat nebo namalovat sami vlastní obrázky, zvolit správné barvy a motivy doplňků a také ty pravé hračky!

Tvary

Volíme takové tvary, které podporují dětskou fantazii, chuť si hrát a tvořit. Musíme ovšem dobře znát vkus svých dětí. Tvary jejich oblíbených hrdinů z pohádek a filmů mohou mít různé doplňky i třeba některé kousky nábytku!

medvídek s tričkem

Velikost

V případě nábytku i jiných kousků vybavení dětského pokoje musíme myslet na velikost jeho obyvatel! Rozhlédnout se při zařizování místnosti jejich očima, z jejich perspektivy. Zjistit, zda dosáhnou bezpečně na vše potřebné a důležité. Například vypínače světel, poličky a šuplíky s hračkami. Pozor na velikost psacích stolů a židlí, to je hodně důležité. Musí vždy odpovídat věku a výšce našeho dítěte!

Fantazie

Kromě barev a tvarů fantazii podpoříme i jinak. Atmosféru správně doladíme například vhodně umístěným osvětlením. Třeba s jeho pomocí vytvoříme více variant možných „scén“. Vyvarujeme se ovšem raději vytváření temných koutů. Nechceme přeci děti děsit!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup