Je pravdou, že s obezitou se dá žít docela dlouho, aniž by ta se nějak negativně projevovala. Ovšem jakmile se projeví, stojí to obvykle za to.

Hubnutí nemusí být žádná věda

Valná část Čechů žije s nadváhou a nevadí jim to. Naše pověstné vany jsou známé po celém světě, tak proč se s nimi nepochlubit. Nadváha jako taková je pořád ještě dobrá, i když jen do jisté míry. Jakmile se ale překlopí do stavu obezity, je potřeba trochu zbystřit, jelikož to už není stav, který by našemu tělu byl kdovíjak milý. Obezita totiž může organismus docela zásadním způsobem ovlivňovat, samozřejmě hlavně negativně. Velmi rychle si tak obézní člověk může vytvořit různá civilizační onemocnění, co mu mohou zůstat i do konce života. A to i kdyby najednou na krásno zhubl.

Nezdravé smažené

I tak se ale vyplatí zhubnout. Valná část chorob spojených s obezitou se totiž velmi zmírní, když se člověk dostane na správnou váhu. K tomu je však potřeba vědět, kolik přesně zhubnout. K tomuto účelu samozřejmě může posloužit domácí osobní váha, ale ta sama o sobě nemusí být za všech okolností přesná. Daleko přesnější je kalkulačka BMI.

Zlepšený jídelníček

V případě, že je BMI až příliš vysoké, je vhodné naordinovat přísnou dietu. To znamená velké omezování se v jídle. Ani ne tak v množství jako spíše ve skladbě. Je jasné, že tlustí lidé by neměli jíst vůbec tučné, takže klasická česká kuchyně v tomto případě zcela vypadává ze hry. Také je dobré omezit konzumaci sladkého, a to platí i pro jinak zdravé ovoce. To by se mělo jít jen v dopoledních, případně odpoledních hodinách. Na druhou stranu zeleniny je možné snít co hrdlo ráčí. Neobsahuje takřka žádné kalorie a je plná životodárných látek, které tělu prospívají.

Sladká pusinka

Je dobré brát léky?

Člověk s několika kilogramy nadváhy samozřejmě k hubnutí léky nepotřebuje, ale když někdo váží o metrák více, než by měl, je dobré se pojistit i některými vhodnými preparáty. Ty neslouží k tomu, aby dotyčný zhubl, ale hlavně, aby nezažíval nepříjemný hlad, který je během počátečních fázích diety často docela úporný. S absencí velkého hladu pak dokáže hubnoucí jedinec dodržovat všechna předepsaná opatření.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup