Držák na kola na tažné zařízení je nejbezpečnější způsob, jak své jednostopé miláčky přepravit třeba napříč Evropou k těm nejkrásnějším cyklostezkám a přírodním scenériím. Velmi snadno jej nainstalujete, stejně tak jízdní kola, ta nemusíte zvedat až nad hlavu, jako je tomu u střešních nosičů. Na kola dobře vidíte po celou dobu jízdy, těžiště vozu je posazeno nízko, takže na něj nemají vliv větrné poryvy, snadno zaparkujete i pod mostem a nosič je i s nákladem zabezpečen proti krádeži.

pohled na Prahu

Podstatné je tedy především zvážit, kam se s jízdními koly vlastně vydat, aby pořízení nosiče mělo vůbec význam, a abyste jej využili pro svůj prospěch.

Co takhle Praha

Když se zamyslíte nad tím, kolik je asi v Česku cyklotras, a následně si prohlédnete papírovou nebo elektronickou mapu, zjistíte, jakou jsme cyklistickou velmocí. Ty nejzajímavější úseky vedou skrze přírodní parky, rezervace a památky. Vzpomeňme kupříkladu Třeboňsko – cyklistický ráj pro rodiny s dětmi, Českou Sibiř a Českou Kanadu pro milovníky kondiční cyklistiky v čarokrásné krajině, oblast západočeských Lázní, Šumavu, Jizerské a Lužické hory a mnoho dalších.

večerní Karlův most

A v této souvislosti vás možná zarazí, proč si troufáme zařadit k těmto nejzajímavějším cyklotrasám i Prahu. A no, troufáme, a to zcela objektivně, neboť i naše hlavní město vám může poskytnout mnoho nádherných přírodních krás. Je to jedno z mála českých měst, které je nesmírně členité a bohaté na krásná přírodní zákoutí.

Jestliže tedy Prahu příliš neznáte a rádi byste objevili, čím vás může příjemně překvapit, tak si prohlédněte fotky na Internetu třeba z těchto míst: vrch Petřín, Břevnovský klášter, Divoká Šárka, Obora Hvězda, Prokopské údolí, lesopark Řepy, vodní nádrž Hostivař, Průhonice, Michelský a Kunratický les, Modřanská rokle, Havlíčkovy sady, Riegerovy sady. Na jejich prohlídku vám nebude stačit ani celý dovolenkový týden.

4.6/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup