Máte rádi klasickou bílou, nebo dáváte přednost barevnosti stěn? Této otázce se nevyhnete. Přes všechny barevné odstíny, kterými se vaše stěny mohou pyšnit, může člověk upadnout do nejistoty, která barva je to nejlepší řešení. Například není žlutá jako žlutá a nabídka několika odstínů dokáže jednoho zaměstnat na dlouhou dobu myšlenkou kterou vybrat. Zastánci bílých stěn dají za pravdu, že bílou barvou nic nezkazíte, bílá se zdá být jako přežitek a zdá se, že ji na čas vytlačily barevné odstíny, ovšem své místo v oblíbenosti si stále drží.

nástěnná malba

Když nevíme zvolte světlejší odstín, tmavá barva místnost vždy ztmaví.

Mějme na mysli že: modrá barva uklidňuje, červená povzbuzuje k činnosti, oranžová může ovlivnit chuť k jídlu. Zajímavostí je, že žlutá je teritoriální barva, je skvělá do domácnosti, ovšem nemusí to být nejlepší řešení pro veřejné prostory a může být důvodem proč se někdy lidé v místnosti vymalované žlutě necítí příjemně.

Váleček a tapety i ty mají své místo. Jde s nimi ozvláštnit i třeba jen jednu stěnu. Někdo požaduje netradičnost, a tak může volit malbu na zeď. Krásně se někde může vyjímat dřevěné obložení nebo takové s imitací kamene.
slunečnice ve váze

Zohlednit je také vhodné praktičnost a k tomu přihlédnout. Když máme například malé děti, tapety z neomyvatelného materiálu nejsou vhodné řešení do dětského pokoje, nebo na místa kde mohou šátrat zvědavé dětské ručičky. Některé místnosti jako je kuchyně se musí častěji vymalovávat, a proto není vhodné pouštět se zde do nějakých bláznivých barevných kombinací. Bílá jde snadno přemalovat, ale v případě jiných barev to znamená, že pokud se nám barva přestala líbit budeme ji nuceni oškrábat.
modrý stolek

Z výše uvedeného článku vyplývá, že bílá barva je to nejlepší řešení, ovšem není tomu tak. Rozvaha je na místě, koneckonců je to jako se vším, nejdříve si něco musíme promyslet a teprve potom jednat. Stěny o nás mnohé vypovídají a je jen na nás co na nás prozradí.