Víte o tom, že se již uskutečnilo padesát šest ročníků výstupu na nejvyšší horu Českého středohoří, pořádaných v nočních hodinách? Poprvé to bylo v polovině 60. let minulého století a od té doby se tu pravidelně schází nadšenci, aby si dokázali své schopnosti a zároveň si tu užili trochu nezvyklé romantiky.

noční jízda autem

Akce se koná obvykle začátkem listopadu a je otevřená pro veřejnost a řádně organizována jako skupinová akce, ovšem vy si můžete výstup na Milešovku zopakovat kdykoli jindy. Příznivější atmosféru tu zažijete například začátkem srpna za teplých letních nocí a jasné oblohy, kdy je pohled do údolí velmi úchvatný.

A jak se k Milešovce dopravit

Pochod můžete zorganizovat pro své přátele s pronajatým vozem z autopůjčovny v Praze nonstop. Budete k tomu potřebovat pouze platný řidičský průkaz skupiny B a vratnou zálohu. Vhodné je zajistit si vlastní pojištění pro případ vámi zaviněného poškození vozidla. Automobil budete mít k dispozici samozřejmě i přes noc, ovšem vyplatí se spojit noční akci s výletem do Krušných hor, případně do Českého Švýcarska k Pravčické bráně a do Hřenska a naplánovat si tu třeba týdenní dovolenou.

České středohoří

Objevujte Krušné hory

Milešovka je vzdálena od Krušných hor jen pár desítek kilometrů, jestliže je chcete poznat blíž, doporučujeme odtud najet na magistrálu – silnici č. 13, která vede podél úpatí celého pohoří, a máte odtud na některých místech zajímavý výhled na horský hřeben. Vyplatí se překlenout Jirkov, Chomutov a Klášterec nad Ohří a vystoupat z Ostrova směrem na Jáchymov, Boží Dar a Klínovec. Poslední dva body si nenechte ujít, je tu podmanivá krajina s osobitým kouzlem a samozřejmě nezapomenutelné vyhlídky z nejvyšší hory Krušných hor.

Nocleh si snadno zajistíte na Božím Daru a odtud se pak také budete vracet k Praze po silnici č. 6, resp. dálnici D6 z Karlových Varů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup