Termíny stěhování si někteří lidé nemohou volit, jsou to obvykle nájemní vztahy, kdy se pronajímatel rozhoduje byt prodat, případně nájemníky vyměnit či provádět rekonstrukci. Je-li solidní a shovívavý (takoví pronajímatelé jsou, i když je jich málo), dohodne se s vámi i na termínu stěhování, a to dokonce s ohledem na roční období. A pokud si můžete měsíc v roce vybrat sami, pak zvažte, co je pro vás výhodnější.

papírová krabice

Solidní stěhovací firma vás přestěhuje kdykoli, snad jen s výjimkou vánoc a oslav Nového roku, kdy bychom měli se svými blízkými být raději v poklidu.

Každé roční období má svá specifika

Jaro – dobrá nálada – v tomto období snášíme přestěhování nejlépe. Do hry sice může promluvit jarní únava, ale to se týká hlavně konce dubna a začátku května. Ideální je konec května a začátek června, tehdy je již příjemné teplo, kvetoucí rostliny nás rozveselí a chaos snášíme mnohem lépe, než na podzim. Počítejte však s větší zvědavostí (a možná i dotěrností) lidí, zvláště sousedů, bude i větší provoz na silnicích, ale pokud to nejobtížnější přenecháte stěhovákům, pak si tento proces můžete užít i jako zábavnou hru.

složený karton

Léto – rychle dochází síly – velmi záleží na počasí, resp. na teplotě vzduchu. Proto je stěhování Praha Odnesto v létě nejobtížnější ze všech, pokud teplota vzduchu vyskočí nad 28 stupňů. Tento termín se doporučuje fyzicky zdatným a mladým lidem, senioři by se měli stěhovat kdykoli jindy, léto je pro ně příliš stresující. Takový postup je vhodný pouze u přestěhování na klíč, ale i tak na vás čeká zabydlování a v horku to nic příjemného není.

Podzim – pozor na deprese – pokud se strefíte do slunečného babího léta, máte obrovské štěstí, ale to se dá jen obtížně naplánovat. Podzim je vhodný hlavně pro psychicky odolné osoby, ale vyhovuje i starším lidem bez závazků, kteří nemají příliš mnoho věcí. Obecně je tato doba však pohodová z hlediska tělesné zátěže (není ani horko, ani zima), nebudete příliš středem zájmu a můžete očekávat spíše poklidný průběh.

Zima – žádné rozptylování – výhodou zimy je plná soustředěnost na stěhovací proces. Nebude vás to lákat ven do přírody a také vás (většinou) nebudou obtěžovat zvědavci na chodníku. Je však brzy tma a můžete mít potíže s instalací osvětlení. V zimě je ovšem dostatek klidu zpestřit si akci dobrou večeří ve vyhlášené restauraci a doma se pak můžete lépe soustředit na vybalování. Ačkoli se to zdá jako extrém, nosit věci v mrazu či ve sněhu, pohybem se zahřejete (stěhováci rovněž) a bude vám připadat zimní termín jako nejlepší. Vyzkoušejte a sami se přesvědčíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup