Bublinková fólie vznikla za docela odlišným účelem, než jaký u ní převažuje v současné době. Mnozí z vás vůbec netuší, že její tvůrci s ní počítali jako s revolučním výrobkem v oblasti bytových dekorací, a že šlo o plastickou nástěnnou tapetu. Umíte si představit lepit ji na zeď? Na konci padesátých let minulého století to nebylo nic podivného, lidé prahli po plastových výrobcích, bylo to něco nového a neformálního, a tak vás jistě nepřekvapí, že se pod vánočním stromkem objevovaly i sady plastových hrnků, tedy něco úžasného a nesmírně moderního.

balení s fólií

Ale teď vážně, nebýt tohoto objevu, byli bychom odkázáni na dražší a komplikovanější způsoby řešení zabezpečení předmětů v domácnostech, v průmyslu i v logistice.

Je lehká, měkká, skladná, zdravotně nezávadná a hlavně levná – vzduch uzavřený v bublinách je vynikající médium, je to skvělý tepelný izolant, pružný a zároveň dostatečně pevný při stlačení, takže se hodí při stěhování, zabezpečení rostlin před působením mrazu, při ochraně zahradního nábytku, karosérií automobilů, hladiny bazénu před nečistotami, ale především při přepravě zboží na paletách, v kartonových krabicích i ocelových kontejnerech.

velké bublinky

Bublinková fólie prodej putuje s různými výrobky napříč kontinenty, je stabilní, nerozpadá se ani při velkých teplotních výkyvech, nevadí jí zvýšená vlhkost ani voda, extrémní sucho či UV záření. Stěží byste našli podobný materiál či způsob zabezpečení zásilek, proto jí také někteří lidé označují za „královnu balicího materiálu“.

Stěží byste našli nevýhody tohoto nadčasového výrobku, provází náš život již pěkných pár řádek let a zdá se, že bude mezi balicími materiály kralovat i v budoucnu. Skvěle se s ním totiž pracuje, dobře se stříhá, je příjemný na omak, zabezpečuje předměty ze skla, z plastu, ze dřeva i z kovu, může se využít pro styk s potravinami, je vhodný i pro balení dětských hraček. Má velmi dlouhou životnost a lze jej skladovat i několik let. Je spolehlivý v mrazu i v letním vedru a mohou s ním pracovat i alergici.

4.4/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup