• Volba ocelového schodiště: čisté nebo kombinované s jinými komponenty

Nerezová ocel je materiál známý svou odolností proti oxidaci, korozi a jde také o velice hygienický materiál, zamezující množení plísní a bakterií. Není náhodou, že se nerezová ocel používá při výrobě moderních profesionálních kuchyní, ve kterých jsou všechny komponenty, od pracovních desek až po nádobí, zcela vyrobeny z oceli.

ocel

Točité ocelové schody se nabízí s jemnou povrchovou úprav s efektem satén nebo lesklé, které dávají konečnému produktu eleganci a harmonii, stejně jako neuvěřitelné kouzlo.

Kombinace oceli a tvrzeného skla je velmi cennou volbou pro vnitřní schody. Skleněné schůdky a ocelová konstrukce zaručují stabilitu, lineárnost tvarů a značnou jasnost místností.

Schodiště vyrobené z těchto materiálů je velmi často k vidění v ateliérech, v ne příliš velkých prostorech a ve všech situacích, kde je třeba vylepšit osvětlení v místnost.

Je velmi důležité, aby zpracování oceli prováděli zkušení řemeslníci a aby byly točité schody Kmkdesign.cz dokončeno přímo na místě tak, aby spoje nebyly viditelné a výsledný efekt potom bude vynikající.

Kromě toho, že je vnitřní schodiště z nerezové oceli všestranné, nevyžaduje žádnou údržbu, je hygienické, snadno se čistí a odolává otřesům a opotřebení, což se projevuje jako téměř věčný prvek.

Toč SCH

Designové dřevěné točité schodiště: proč si je vybrat

Upřednostňovat dřevěné schodiště znamená vybrat si jedinečný, fascinující, starodávný a osvědčený materiál. Kromě těchto vlastností je dřevo zcela recyklovatelné, je vynikajícím izolátorem a působí pocitem klid a bezpečí. Dřevo je materiálem příjemným na dotek a může být upraveno mnoha způsoby.

Dřevo hodí k provádění schodišť jakéhokoli tvaru: točité, spirálové, rovné, s jednou nebo více rampami, samonosné.

Tento materiál je na dotek teplý a má strukturu, kterou nelze uměle napodobit. Aby vypadalo dlouho dobře, je potřeba kvalitní povrchová úprava. Vliv má i časté používání a přímé sluneční záření. Zejména ta nejkvalitnější a nejdražší dřeva, jako je teak, vyžadují pravidelnou aplikaci speciální ochrany, která chrání povrch vnitřního schodiště.

Použito samostatně nebo v kombinaci s ocelí a sklem dřevo přispívá k vytvoření kvalitního a spolehlivého produktu s nadčasovým kouzlem.