Dopřát si něco skutečně nevšedního, ochutnávat nové a dosud nepoznané, mít radost z toho, že jste v kuchyni procestovali snad celý svět. I o tom je moderní gastronomie, protože zůstat jen na dvou nebo třech jídlech, které pro svou rodinu neustále točíte dokola, by nepochybně znamenalo brzké stížnosti z řad strávníků. Pokud víte, jak voní rozmarýn, netřeba vám tuto specialitu dlouho líčit a představovat. Pokud se tato bylinka zkombinuje s olivovým olejem a mořskými rybami, vznikne zajímavá kompozice, jíž poctíte i vzácné hosty. Proč si to někdy neudělat doma hezčí?

Marina Colonna 1

Italská varianta je dnes hodně ceněná

Je jednou ze zemí, odkud se olivový olej rozšířil do světa. Italská kuchyně se nezapře, je velmi lehká a plná barev i různých chutí, nikdy se s ní tedy nebudete nudit! A kombinovat olivový produkt ještě s dalšími vůněmi? Ano, proč by ne! Rozmarýnový olej je totiž jednoznačným důkazem, že dílo se daří a s úspěchem se dostává na stoly gurmánů a milovníků špičkové gastronomie. Dejte si jej s pečivem, mořskými rybami nebo získejte novou originální ingredienci pro různé saláty. Vůně této bylinky přeci ke středomořským regionům patří, nebo snad ne?

Marina Colonna 4

Značka jako je právě Marina Colonna patří k vyhlášeným, italský jih je totiž olivami doslova obsypán a tradice pěstování se datuje, dá se říct s trochou nadsázky, prakticky odnepaměti. Pokud tedy hledáte zajímavý dárek pro své blízké, možná tu máte jeden tip. Tedy pokud neberou kuchyni jako nějakou rutinu a vědí, že je neustále co poznávat a objevovat. Na olivum.cz samozřejmě není zastoupená jen a pouze Itálie, ale najdete tu mnohem širší olivovou rodinu – pokud je v tomto směru Itálie matkou, pak jsou Španělsko nebo Chorvatsko určitě dobrými dcerami, jablkem, které opravdu nepadlo daleko od stromu. Olivové produkty jsou i hezký vánoční dárek, hlavně pro ty, kdo nenechávají nic náhodě a myslí dopředu.