Sinus, cosinus, tangens a tak dále. Všichni si na to určitě pamatujeme z hodin matematiky. A slyšeli jste někdy o sinusovém pravítku? O co se jedná? Ne každý s oblibou vzpomíná na školní léta. Pravítko patřilo mezi pomůcky, které byly důležité. Ať už jako pomůcka do geometrie kde jsme si v aktovce tahali různé další úhelníky a nebo pouze klasické pravítko pro podtržení například nadpisu nebo data. Někteří z nás tuto pomůcku pro svou práci používá do teď a bez pravítka si nedokáže pracovní den představit. Ale víte co je sinusové pravítko a k čemu se vlastně používá? Pokud se trochu zaměříme na název tak si hned můžeme odvodit, že název vznikl od nechvalné funkce sinus s kterou jsme se všichni ve škole setkali.

pravítko

Definici si tady říkat nebudeme, protože by se mohlo stát, že se do toho trochu zamotáme. Ale určitě si všichni pamatujeme, že se jedná o uhly v trojúhelníku, nesmíme zapomenout podotknout, že v pravoúhlém kde nás zajímá předpona a odvěsna. A na podobný způsob funguje i toto pravítko. Ale není to jen o samotném pravítku, ale i dalších pomůcek, které je potřeba mít při ruce. Jedním z nich je měřící deska. Sinusové pravítka mají různé tvary. Mohou být s hroty nebo třeba s kolečky, kombinované a mnoho dalších druhů a pokud si ho vyhledáte určitě mi dáte za pravdu, že svým tvarem vůbec nepřipomíná klasické pravítko.

sinusové pravítko

Na co a kde použít sinusové pravítko

Sinusové pravítko nejvíce využívají kutilové ve své dílně. Dají se s ním krásně spočítat různé kuželovité tvary nebo třeba součástky. A že těch určitě ve své dílně najdete hojně. Pokud jste zjistili, že taky potřebujete své sinusové pravítko je potřeba počítat s cenou v řadě tisíce korun. Může se pohybovat od cca 1 000 až do 20 000 Kč. Vždy záleží na druhu sinusového pravítka. Pří nákupu si nechejte poradit od odborníků. Pokud se vy výběru vyznáte můžete tyto pravítka zakoupit i online na internetu. Ušetříte tak cestu do hobby marketu i případné řady. Před online nákupem si nezapomeňte prověřit eshop.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup