Některé z bazénů zůstávají stát i v zimním období. Zejména ty, které se nachází venku a jsou zabudované v zemi. Ty se nedají jen tak sklidit jako jejich nadzemní kolegové. Pokud máte bazén venkovního typu, zapuštěný v zemi, pak jistě víte, že je pro něj nejtěžší přečkat zimu. Jakmile je v léto v plném proudu, tak opět funguje naplno, je denně v provozu, majitelé se koupou, děti dovádí a na zahradě je stále živo, pořád se něco děje, ale přes zimu odpočívá. Všechno zamrzne a počasí může napáchat značené škody. Zejména již zmíněný mráz. Proto je zde naštěstí způsob, jak i před nepříznivými vlivy počasí bazén ochránit, aby byl krásný, zdravý a vitální do příští sezóny v dalším roce. Nikdo si přece nepřeje, aby se bazén poškodil ba co hůř, aby se mu cokoliv stalo.

plovák

  • Z těchto důvodů byl vymyšlen důmyslný systém na ochranu přelivové strany hrany, která je nejnáchylnější na poškození, zejména v zimních měsících a při extrémním mrazu.
  • Zimní dilatační plováky se používají u domácích rodinných bazénů zejména na ochranu stěn. Rozmisťují se na hladinu bazénu a chrání stěny před tlakem a poničením bazénu. Způsobuje to zejména mráz. Kvůli zamrzání se led rozpíná a mohly by poničit nejenom bazén, ale i ostatní příslušenství, na což je potřeba dávat pozor.

zábrany

Vlastnosti a parametry, aneb jak to vypadá a funguje

Plovák je vyroben z pevného černého plastu. Skvěle odolává nepříznivým podmínkám a má za úkol chránit náš bazén. Tělo tvoří dvě komory. Spodní je naplněna pískem, kvůli zátěži. Tato zátěž má také za úkol, aby udržovala stabilitu na vodě ve svislé poloze. Horní komora je prázdná, obsahuje pouze vzduch. Tato vrchní část vlastně funguje jako plovák. Obě komory se přizpůsobují tlaku ledu. Proto se nazývají zimní a používají se nejvíce v zimních měsících v období mrazů. Spojují se pomocí háčků a otvorů v boční části.
Plováky můžete zakoupit buďto jednotlivě nebo ve výhodných sadách. 6, 12, 18 nebo 24 kusů je možných objednat za zvýhodněnou cenu. U těchto sad je doprava zdarma.